Justyna Małek

radca prawny

Specjalizuję się w szeroko rozumianym prawie gospodarczym i cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Jestem pełnomocnikiem poszkodowanych w postępowaniach dotyczących szkód osobowych i majątkowych, na etapie przedsądowym i sądowym.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Dzień dobry!

nazywam się Justyna Małek i jestem radcą prawnym.

Przekonanie, że będę prawnikiem, miałam od kiedy pamiętam. Na każdym etapie swojej życiowej wędrówki pamiętałam słowa Steve’a Jobsa,

„Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie, dokąd zmierza.”

Tak po prostu jest i tak też było w moim przypadku.

Swoją drogę zawodową rozpoczęłam w Kancelarii, która obsługiwała jedno z większych w Polsce Towarzystw Ubezpieczeń. To tam poznałam cały proces postępowania likwidacyjnego i sądowego w sprawach z zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela za skutki wypadku komunikacyjnego.

Obecnie jestem związana z Kancelarią Radcy Prawnego Leszka Blocha, specjalizującą się w szeroko pojętym prawie gospodarczym. Na co dzień zajmuję się wspieraniem przedsiębiorców w prowadzeniu biznesów i dochodzeniu swoich wierzytelności od dłużników.

Pomagam też osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

 

Czytając te słowa, od razu nasuwa się pytanie:

Dlaczego pomagam?

 

skoro chwilę temu byłam po „ciemnej” stronie mocy i byłam pełnomocnikiem ubezpieczyciela?

I teraz wracam od początku.

Zawód radcy prawnego to nie tylko moja praca, lecz pasja. Pomoc drugiemu człowiekowi to dla mnie najwyższe dobro i tym kieruję się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Obecnie wypadki drogowe to jeden z największych problemów zdrowia publicznego w Polsce. Wypadek może przytrafić się każdemu i zasadniczo w każdym miejscu. W mojej bliskiej rodzinie były dwa takie zdarzenia. Dla mnie o dwa za dużo.

Wypadek komunikacyjny to często sytuacja traumatyczna, z którą ludzie nie mogą sobie poradzić. Konsekwencji, jakich doświadczają osoby poszkodowane i ich rodziny nie sposób przeliczyć na żadne pieniądze tego świata.

Czuję potrzebę pomocy takim osobom, tak po prostu, po ludzku.

Bo mogę i umiem.

 

Drogi Czytelniku, mam nadzieję, że lektura mojego bloga pozwoli Ci zrozumieć jakie masz prawa, czego możesz się domagać i czego możesz się spodziewać w postępowaniu o uzyskanie należnych świadczeń po wypadku.

Zapraszam do lektury!