Sylwia Fota

radca prawny

Nazywam się Sylwia Fota i jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. Od czerwca 2017 r. jestem radcą prawnym wpisanym na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Stłuczka – i co dalej?

Sylwia Fota02 stycznia 2019Komentarze (0)

Stłuczka – co dalej?

W okresie jesienno – zimowym bardzo często spotykanym zjawiskiem drogowym są wszelkiego rodzaju niegroźnie wyglądające stłuczki. Osoby uczestniczące w nich na ogół bagatelizują ich skutki, skupiając się na ,,wyklepaniu” auta oraz uzyskaniu stosownego odszkodowania z tego tytułu.

Warto jednak zauważyć iż przynajmniej 90 procent stłuczek, w szczególności uderzeń bocznych i z tyłu pojazdu powoduje mikrourazy kręgosłupa szyjnego zwane popularnie ,,dystorsją”. Objawy sprowadzają się do mniej lub bardziej nasilonego bólu szyjnego odcinka kręgosłupa odczuwanego szczególnie przy poruszaniu.

Wskazane powyżej, objawy bólowe dają podstawę do dochodzenia zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. W zależności od stopnia cierpienia poszkodowanego zasądzane kwoty oscylują w przedziale 5 – 10 tys. zł. Oczywiście podkreślenia wymaga, iż każdy stan faktyczny jest inny i to Sąd decyduje – biorąc pod uwagę opinię biegłego ortopedy – neurologa o przyznaniu (lub nie) zadośćuczynienia jak również jego wysokości.

Poszkodowany w takiej sytuacji, chcąc uzyskać należne mu zadośćuczynienie, powinien posiadać dokumentację medyczną wskazującą na odniesione obrażenia. Niezbędne jest zatem – niezwłocznie po wypadku – zgłoszenie się na Izbę Przyjęć celem przeprowadzenia stosownych badań powypadkowych.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@blochkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: