Sylwia Fota

radca prawny

Nazywam się Sylwia Fota i jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. Od czerwca 2017 r. jestem radcą prawnym wpisanym na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Notatka policyjna z wypadku w systemie teleinformatycznym

Sylwia Fota12 grudnia 2018Komentarze (0)

Od października 2018, notatki policyjne z wypadków drogowych, dostępne będą dla zainteresowanych ubezpieczycieli za pośrednictwem systemu teleinformatycznego stworzonego przy współpracy UFG oraz PBUK. Nowe rozwiązanie ma za zadanie przyspieszenie wypłaty odszkodowań osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, bowiem umożliwi szybsze ustalenie podmiotów odpowiedzialnych za naprawienie szkody.

Biorąc pod uwagę fakt, iż Policja średnio rocznie  sporządza ponad 500 tys. takich dokumentów, rozwiązanie to z pewnością ułatwi proces dochodzenia odszkodowań.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przekonuje, że proces ten znacznie przyspieszy wypłatę odszkodowań ofiarom wypadków drogowych. – Dzięki nowej funkcjonalności osoby poszkodowane w wypadkach szybciej otrzymują odszkodowanie. Wypłata świadczenia nie jest już opóźniana przez oczekiwanie ubezpieczyciela na notatkę Policji z miejsca zdarzenia. Czas, w którym dociera ona teraz do firmy ubezpieczeniowej, to średnio siedem minut od chwili skompletowania notatki w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji – wyjaśnia Małgorzata Ślepowrońska, członek zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Znam przypadki gdy Towarzystwa Ubezpieczeniowe, miesiącami opóźniały wypłatę odszkodowania – szczególnie w okresie wakacyjnym (wypłatę dobrowolną – okazującą się finalnie i tak zaniżoną), a to z uwagi na argument niemożności uzyskania przezeń notatki policyjnej z miejsca wypadku. Obecnie – przynajmniej ten – argument nie ma prawa byty. Przedmiotowe usprawnienie z całą pewnością należy uznać za krok naprzód w zakresie ,,usprawnienia” procesu likwidacji szkód komunikacyjnych.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Leszek Bloch z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@blochkancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: